zMALUj sobie Polskę

with Brak komentarzy

Przez lata cierpiałam patrząc, jak nędzny jest wybór pamiątek z Polski. Czy to na Mazurach, czy w Zakopanem można kupić taki sam domeczek z muszelek Made in China z napisem „pozdrowienia z Sopotu”. O ciekawie pomyślanych pamiątkach można było sobie jedynie pomarzyć. Na szczęście teraz turysta (i nie tylko) może znaleźć naprawdę fajne upominki.  

Jaka wielka szkoda, że 3 lata temu Malu jeszcze nie działało – miałam akurat na głowie arcytrudne zadanie przywitania na polskiej ziemi amerykańskich przyjaciół z trójką dzieci. Z dorosłymi poszło w miarę łatwo, ale znalezienie czegoś ciekawego i reprezentacyjnego dla dzieci było nie lada wyczynem.

Ale o co tyle hałasu? O świetny pomysł, dobrą energię i nie mniej fantastyczne wykonanie. W zalewie kiczu i bylejakości to prawdziwy estetyczny detoks. Gadżety Malu są wg mnie prezentem idealnym – w kolorowy, niebanalny sposób promują polskie symbole, a zwłaszcza moją ukochaną Warszawę, jednocześnie są niezobowiązującym drobiazgiem. Ich cena jest niewygórowana, za to wymiar estetyczny, jakość i pomysłowość są bezcenne.

Co będzie fajniejszym prezentem dla dziecka jak nie inspirujący zestaw szablonów i naklejek z symbolami Warszawy (kontrowersyjny PKiN, tradycyjny Zygmunt III Waza, czy obowiązkowa syrenka) do odrysowywania, malowania, doklejania („Rysujemy Warszawę” – ok. 39 PLN), czy piękne, soczyście kolorowe breloczki (ok.10 PLN).

Pasjonaci gier memory mają do wyboru wersję varsaviana („Odkrywamy uroki Warszawy”) ale też wersję z  motywami innych regionów Polski („Odkrywamy Polskie legendy”) (37 PLN). Wszystko nie tylko świetnie zaprojektowane, zrobione z wielką pomysłowością i humorem, ale wspierające dziecięcą kreatywność, chęć poznania historii i kultury Polski.

Warszawa to nie tylko Euro i stadion Narodowy. To nie tylko Centrum Nauki Kopernik, Łazienki, Zamek Królewski i warszawskie Zoo. Jak już sobie te wszystkie (mniejsze i większe) cuda obejrzycie, to koniecznie poszukajcie gadżetów od Malu.

Stacjonarnie do kupienia w Warszawie w muzeach: Narodowym, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamku Królewskim, Zachęcie, Chopin Store w Instytucie F.Chopina, oraz sklepie Discover Warsaw na lotnisku Chopina. Ponadto w fajnych księgarniach, klubokawiarniach i sklepach z zabawkami, np. w Czułym Barbarzyńcy, Kredce, Lamali, Mimbli, Bajbuku.

Kraków – po krakowskie (i nie tylko) motywy zajrzyjcie do Bony lub Lokatora.

http://malustudio.pl/

Leave a Reply