Jesteśmy matkami. Czytamy naszym dzieciom (prawie) od urodzenia. Z różnych powodów.

Redaktorki Wielokropka

Ula Cholewińska

Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1993 do 2003 redaktor techniczny w  wydawnictwie „Vocatio”. Obecnie zajmuje się domem. Mama trzynastoletniej Basi i piętnastoletniego Bartka.

Małgosia Gałysz-Wróbel

Absolwentka Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zamiłowanie do dobrej literatury dziecięcej i autorskiej ilustracji wyniosła z domu rodzinnego. Lubi Warszawę, flamenco i wafelki w czekoladzie.  Mama siedmioletniej Zuzi i dwuletniej Janeczki.

Łucja Jasińska

Absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czyta od zawsze. Jako prawdziwa kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boi. Lubi czekoladę, kolor brązowy i czcionkę Comic Sans MS. Nie cierpi  hałasu i mycia naczyń. Mama ośmioletniej Laury.

Fotografka Wielokropka

Małgosia Rutkiewicz

Absolwentka Europejskiego Instytutu Fotografii w Warszawie.   Lubi kąpiele w jeziorze, szczerych rozmówców i książki, które działają na wyobraźnię. Ciocia ośmioletniej Martynki i dziewięcioletniego Filipa.

Współpracują z nami również:

Ania Lechowicz

Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przejawia niepokojące skłonności do czytelniczej bulimii. Na www.jeszczezobacze.blogspot.com formuje listę stu najfajniejszych filmów jej życia. Lubi swój rower, Suwalszczyznę, jogę i jedzenie na mieście. Mama dwuipółletniego Mikołaja.

Kasia Maćkiewicz

Z wykształcenia marketingowiec i specjalista od kreowania tożsamości wizualnej.  Jako dziecko czytała książki z latarką pod kołdrą, kiedy mama zarządzała, że trzeba już spać. Lubi taniec, spokój późnych godzin nocnych, zapach kawy i długi sen, nie lubi nieuzasadnionego bałaganu. Mama dwuletniego Michasia.

 Marta Smyrska
Matka Założycielka Wielokropka

Mieszkanka warszawskiej Ochoty, historyk sztuki z wykształcenia, PR-owiec z zawodu. Lubi dobrze zaprojektowane czcionki i dyskusje o gustach. Mama ośmioletniego Olka i pięcioletniej Zosi. Teraz pisze na www.smyrska.pl